pozycjonowanietanio15 blog

Subtitle

Blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Posted by [email protected] on
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://postheaven.net/brazilhat6/kancelaria-upadlosc-konsumencka-20z7
https://coyle34perkins.werite.net/post/2021/12/15/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://anotepad.com/notes/mcqap7da
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w pytaniach i odpowiedziachŚledząc fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chcę rzucić trochę światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej skorzystać jedynie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). Obecnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. Na wstępie przychodzi wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które wzięły sporo zobowiązań i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu stosownego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego poprawnym wyjściem jest skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments